click aici

Ce inseamna a fi barbat?

This topic contains 19 replies, has 2 voices, and was last updated by  Eliada 3 years, 9 months ago.

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
  • Author

LoccoChicco
    Keymaster

Eternul mister al barbatului..evident,femeia.Asemenea unui animal in calduri,nevinovata primata o doreste,de fapt este tot ce isi doreste mai mult,o femeie! Si o doreste mai ales dimineata,cand se scoala de langa ea si nici nu o priveste,fuge pe buda si lancezeste jumatate de ora cand cinci minute este suficient…o doreste mai ales atunci cand uita sa o trezeasca cu un sarut,cu un mic dejun surpriza..o doreste mai ales atunci cand pentru ea barbatul a inventat…

#18783 Reply

LoccoChicco
    Keymaster

Ce a inventat? Da, ziua indragostitilor, unul martie.. si pentru ce dracu sa aduca flori zilnic, merita ea asta?..Un mister femeia,spun majoritatea, ceva de neinteles. Dar o doreste! Mai ales cand uita mereu de ea, o bere cu baietii e binevenita, un meci, mult mai incitant, iar e in bucatarie..dar o doreste,mai ales cand o observa cum spala vase,nu pune mana,doar o doreste…atat de mult pentru ca e seara iar el crede ca dimineata e prea devreme,la pranz se mananca..evident,doar seara o doreste…

#18784 Reply

LoccoChicco
    Keymaster

Intr-atat incat..tandrete, preludiu? Inventii femeiesti va spune el..pentru ca el o doreste, animalic..iar floarea de ea, de asta va avea parte, un strop de animal, dar care o doreste, intr-atat incat, da..adoarme..imediat..dar tocmai pentru ca o doreste…si tot o doreste iar timpul trece iar ea,un mic miracol,se intampla des dar tot miracol este…si pentru ca o doreste,mai bine sta departe cand ea naste,pentru ce dracu sa o tina de mana, el doar o doreste…va trece singura si prin asta..

#18785 Reply

LoccoChicco
    Keymaster

Pentru ca el o doreste..pe amanta, doar al lui suflet s-a ingrasat dupa sarcina..dar el o doreste,si oricum,trebuie sa fie barbat puternic, pai nu este mascul? Dar o doreste,cu o floare pe an,cu un sarut pe mileniu..e barbat!…Sau doar un baiat?O viata plina de dorinte,e al dracului de implinit…Cei ce nu se regasesc aici,sunt adevarati barbati iar ei stiu asta,au defecte dar se pot striga barbati,adevarati protectori ai gandurilor,ai blandului,alintului,oameni nu primate,intamplator barbati..

#18786 Reply

LoccoChicco
    Keymaster

Cat despre cei ce se regasesc in randurile de mai sus…sunt cei ce vad femeia un mister…intr-adevar este, asteapta sa fie descoperita, atunci de ce nu o faci? Ah, stiu, pentru ca tu o doresti…doar o doresti…

#18808 Reply

Ranya

Ce inseamna a fi barbat?. Sa vedem…
    1. A merge pe strada descheiat la slit, fara nicio jena. Pff..
    2. A se tavali pe oriunde apuca, evident cu oricine si influentat de alcool. Pff..
    3. A injura la meciuri ca un descreierat scuipand seminte pe covorul abia aspirat. Pff..
    4. A turna in stanga si-n dreapta declaratii siropoase, ca deh! I se ridica..nivelul..Pff.

#18809 Reply

Ranya

5. A gafai ca un porc dupa ce alearga pasarele..somnoroase..Pff..
    6. A face pe victima atunci cand istetimea vreunei dame il cam pune in dificultate.Pff..
    7. A promite-n van constient fiind ca-i un dobitoc, dar nah! Daca nu el, atunci cine?Pff..
    8. A turna copii ca sa-si arate potenta..ca deh! II creste ma-sa!! Pff..
    Cam asta inseamna pentru mine-barbat. Revin..

#18810 Reply

Luna

Perechea femeii..si atat! Tatal copiilor ..si atat! Nu se poate fara, deci suportam!

#18811 Reply

Eliada

Cred ca inseamna mult mai mult,asa mi-l imaginez eu: atent,charmant,sa ma fascineze cand il privesc in ochi,sa-i simt tandretea in cuvinte,in mangaieri,in sarut,sa simt ca imi pierd suflul cand ma gandesc la el,sa mor din dragoste si sa rasar din nou pentru iubirea lui..nu ma intereseaza chipul,nu ma intereseaza viata lui in trecut,ma intereseaza doar el,atingerea lui si sufletul cald..restul..e searbad..

#18812 Reply

Daniela

A fi barbat inseamna:
    -Sa nu cari peste tot o geanta de rahaturi,
    -Ti-e perpendicular daca nimeni nu observa noua ta freza,
    -Trei perechi de pantofi sunt destui,
    -Nu trebuie sa te razi mai jos de beregata,
    -Poti participa la un concurs de ragait fara sa-ti fie rusine,
    -Poti sa te asezi cu picioarele desfacute, si ce daca!
    -Poti rationaliza orice fraza cu un simplu “da-o in p… m…!

#18813 Reply

Daniela

Cu 400 de milioane de spermatozoizi la fiecare “partida”, ai putea dubla populatia pamantului … cel putin teoretic.
    – Poti fi tata zilnic daca vrei, fara sa trebuiasca sa astepti 9 luni.
    – DAR….in comparatie cu o femeie….esti sexualmente SLAB!

#18814 Reply

Nemesis

Curs de formare pentru barbati
    Tema stagiului: sa devina la fel de inteligent ca o femeie… (deci, sa fie perfect). Obiectiv pedagogic: Curs de formare care permite barbatilor sa-si trezeasca acel organ, numit creier, a carui existenta o ignora. Program: sunt propuse 4 module, toate obligatorii.

Modul 1 : BAZELE CURSULUI 1. A invata sa traiasca fara mama sa (2000 ore) 2. Sotia mea nu e mama mea (350 ore) 3. Salariul i-la dau sotiei mele (550 ore) 4. A intelege ca fotbalul e doar un sport, iar Ronaldo e un cretin (500 ore) 5. Sotia mea nu e infirmiera mea 6. Sotia mea nu e bona mea.

Modul 2 : VIATA IN DOI 1. A avea copii fara a deveni gelos (50 ore) 2. A inceta sa spun prostii cand sotia mea isi primeste prietenele (500 ore) 3. A invinge sindromul telecomenzii (550 ore) 4. Nu fac pipi pe alaturi (exercitiu practic insotit de caseta video) (100 ore) 5. Nu transform baia in piscina municipala atunci cand fac dus 6. Cum sa ajung la cosul de rufe murdare fara sa ma ratacesc?(500 ore) 7. A sti sa ma imbrac singur, sa-mi aleg singur hainele si sa nu ma fac ca nu stiu unde este sifonierul. (200 ore)

Modul 3 : TIMP LIBER SI DISTRACTII. 1. Calcatul in doua etape : a- o camasa in mai putin de 2 ore. b- idem pentru celelalte articole (exercitii practice). 2. Menajul .. o activitate familiala si valorizanta. 3. Tin minte zilele cand trebuie sa duca gunoiul. 4. Invat pe dinafara definitia cuvantului aspirator = aparat de uz casnic, care serveste la aspirarea prafului, a deseurilor (pentru a castiga timp, urmaresc Nivelul 1 al modulului 4) 5. Stiu sa folosesc un servetel… 6. Stiu sa adun deseurile dupa o sedinta de bricolaj… 7. Imi revizuiesc limba romana : femininul de la “asezat in fata televizorului” nu este “in picioare in fata aragazului”.

Modul 4 : CURS DE BUCATARIE Nivel 1 (incepator) : Aparatele de uz casnic- nu musca Nivel 2 (avansat) : Prima mea supa instant fara a evapora apa.(exercitii practice: fierberea apei inainte de a adauga spaghetele) Nivel 3 (expert) : Facutul cafelei, fara a uita nici apa, nici cafeaua si fara a utiliza ness-ul, care este incompatibil cu filtrul de cafea. Nivel 4 (best off) : A sti sa servesc cafeaua, fara a varsa jumatate.

#18815 Reply

Diana26

Nu pot generaliza pe nimeni. Fiecare barbat e diferit in felul lui, tandru in felul lui, cu ganduri diferite. Am invatat de la viata sa fiu optimista iar parerile proaste despre barbati nu exista pentru mine. Vizualizez intotdeauna partea plina a paharului si refuz sa vad realitatea uneori. Probabil ca gresesc dar nimic nu e facut de un om doar de dragul sa fie facut, ci cu un scop bine definit. Nimic in viata nu e intamplator!

#18816 Reply

Adriana

Avantajele de-a fi barbat! Fie ca ne place sau nu, traim intr-o lume in care standardele in ceea ce privesc barbatii si femeile sunt la ordinea zilei. De nenumarate ori am intalnit situatii in care o femeie este catalogata intr-un fel,in timp ce un barbat care face sau spune acelasi lucru este catalogat intr-un mod diametral opus. Exemplul clasic: o femeie care inseala este catalogata drept femeie usoara,pe cand in cazul unui barbat nu e o mare problema.Mai mult,unii ar spune ca e demn de lauda.

#18817 Reply

Adriana

Din acest punct de vedere nu e bine sa fii barbat? Ba cum sa nu! Si mai sunt o gramada de alte motive, in afara de faptul ca au orgasm de fiecare data si nici nu trebuie sa nasca. Iata o categorie interesanta de motive pentru care e bine sa fii barbat: moda.Nu prea ii afecteaza. Un barbat poate sa poarte hainele de anul trecut fara probleme,pe cand o femeie imbracata in rozul de anul trecut este un dezastru total(cel putin in ochii altor femei).Mai mult,ei pot avea aceeasi frizura ani la rand…

Viewing 15 posts - 1 through 15 (of 20 total)
Reply To: Ce inseamna a fi barbat?
Your information:

Skip to toolbar